| WELKOM, Inloggen | Registreren |
|
| Banimmo BANI | BE0003870871 Euronext Brussel | 8,050 EUR (-1,83%) Hoogste 12m: 13,99 EUR Laagste 12m: 8,20 EUR |
| |||||||||||||
| |||||||||||||||
In België heeft Banimmo een kantoorgebouw in Antwerpen verkocht en in Frankrijk een handelspand dichtbij Orléans.
In België heeft Banimmo een kantoorgebouw gelegen te Lange Lozanastraat in Antwerpen verkocht aan de Gemeenschappelijke Verzekeringskas Intégrale.
Het gebouw van 6.976 m² beschikt over 187 parkeerplaatsen en is verhuurd tot 2021 aan de internationale auditgroep Deloitte.
De transactie werd afgesloten op basis van een activawaarde van €15.452.500.
Dit gebouw was opgenomen in de vastgoedbeleggingen, die volgens de norm IAS 40 aan reële waarde worden gewaardeerd.
Deze verrichting genereert evenwel een boekhoudkundige meerwaarde.
Het Lozana kantoorgebouw is gelegen tussen de ring en het stadscentrum van Antwerpen, de grootste stad van het Vlaams Gewest en de hoofdstad van de provincie Antwerpen, 50 km verwijderd van Brussel. Het gebouw geniet van een goede bereikbaarheid en van een uitstekende ligging.
Het Lozana kantoorgebouw is in 2001 gebouwd geweest door Banimmo voor rekening van de vennootschap Lozana Invest NV. Het gebouw, dat beschikt over de nieuwste technische uitrustingen en voorzieningen welke door huurders worden gevraagd, kan als één van de technisch best ontworpen gebouwen in de Antwerpse regio beschouwd worden.
Het Lozana gebouw beschikt over 6.976 m² kantooroppervlakte, 560 m² archiefruimte, 176 ondergrondse parkeerplaatsen en 11 externe parkeerplaatsen. Het gebouw wordt gekenmerkt door een centrale kern welke dient voor de verticale circulatie en de sanitaire voorzieningen. De resterende ruimte kan worden ingericht als kantoorruimte. Het gebouw in ontworpen met de nodige flexibiliteit voor haar toekomstige huurders.
Banimmo NV heeft Deloitte als enige adviseur aangesteld voor de verkoop van de aandelen van Lozana Invest NV.
Linklaters en Sophia Audit zijn voor Integrale opgetreden als consultant bij deze transactie.
In Frankrijk heeft Banimmo eveneens de verkoop van een handelspand gelegen dichtbij Orléans en met een oppervlakte van 2.290 m² afgerond.
Het bedrag van de transactie bedraagt € 2.650.000.
Mede door haar grootte en typologie beantwoordde dit gebouw niet meer aan de investeringscriteria van Banimmo.
De transactie werd afgesloten op basis van een waarde die dicht aanleunt aan de geboekte waarde, eveneens bepaald op basis van de reële waarde volgens de normen van IAS 40.
In haar vorige persberichten had Banimmo aangegeven dat ze het objectief voor ogen had om 3 activa te verkopen tegen het jaareinde 2011.
De derde verkoop welke niet kon gerealiseerd worden binnen de verwachte tijdslimiet ingevolge een moeilijk algemeen klimaat dat het ritme van verkopen van activa op significante wijze vertraagt.
Deze derde verkoop wordt dus verschoven naar het volgend boekjaar.
Dit uitstel zal een invloed hebben op het verwachte resultaat van het boekjaar, aangezien de transactie betrekking had op een gebouw dat in voorraad aan historische waarde was opgenomen en een boekhoudkundige meerwaarde zou gegenereerd hebben.
De intrinsieke waarde van het eigen vermogen wordt niet beïnvloed.