Agfa Gevaert AGFB

BRU: AGFB | ISIN: BE0003755692   12:05
0,466 EUR (-0,96%)
(-0,96%)   12:05

Agfa-Gevaert boekt in uitdagende marktomstandigheden solide resultaten in het eerste kwartaal van 2026

                                        
                
Gereglementeerde informatie
12 mei 2026 - 7:45 uur CET
                
Agfa-Gevaert boekt in uitdagende marktomstandigheden solide resultaten in het eerste kwartaal van 2026

  • Groepsprestatie:
    • Omzetgroei: omzet 1,7% hoger zonder wisselkoerseffecten in een seizoensgebonden zwakker kwartaal, onder impuls van film door de hogere zilverprijs en van groei in Digital Printing Solutions
    • Winststijging: een sterke aangepaste EBITDA van 12 miljoen euro, vooral door besparingsprogramma’s en het vermogen om de zilverimpact aan klanten door te rekenen
    • Kasstroomimpact: een negatieve vrije kasstroom van -42 miljoen euro in het eerste kwartaal, vooral door een stijging van het werkkapitaal met 33 miljoen euro (impact van 41 miljoen euro door de zilverprijs) en de kasuitstroom gerelateerd aan de transformatie. De zilverprijsimpact niet in acht genomen bleven alle businesses een verbetering van het werkkapitaal tonen tegenover het eerste kwartaal van 2025
  • HealthCare IT: sterk gepositioneerd voor groei op lange termijn door markttransitie naar SaaS-modellen
    • Overgang naar de cloud: de verschuiving naar SaaS- en cloudoplossingen blijft de order intake-dynamiek ingrijpend veranderen, aangezien de order intake sterk varieert van kwartaal tot kwartaal
    • Doordat enkele grotere deals naar het tweede kwartaal verschoven, daalde de 12 maanden lopende order intake met 10% tot 167 miljoen euro, tegenover 186 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2025. Het aantal cloudgebaseerde orders bleef stijgen
    • De recurrente omzet steeg met 5% (exclusief wisselkoerseffecten) en bedroeg 67% van de totale omzet in het eerste kwartaal - De totale omzet daalde met 4,9% (exclusief wisselkoerseffecten) tot 51 miljoen euro
    • De aangepaste EBITDA bedroeg 2,8 miljoen euro
  • Industrial Solutions: hogere omzet en rendabiliteit in Digital Printing Solutions, impact van ongunstige marktomstandigheden op Green Hydrogen Solutions
    • 10,3% omzetgroei in Digital Printing Solutions (zonder wisselkoerseffecten) – Green Hydrogen Solutions beïnvloed door zwakkere marktomstandigheden
    • Onder impuls van Digital Printing Solutions verbeterde de aangepaste EBITDA van -2,1 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2025 tot -0,3 miljoen euro
  • Imaging and Chemicals: stabiele omzet, aanzienlijk hogere aangepaste EBITDA door besparingen en zilvergerelateerde timingvoordelen
    • Omzetstijging van 4,3% zonder wisselkoerseffecten: volumedaling gecompenseerd door vermogen om hogere zilverprijs door te rekenen aan klanten
    • Aanzienlijke stijging van aangepaste EBITDA tot 12 miljoen euro dankzij besparingen en zilvergerelateerde timingvoordelen

Mortsel (België), 12 mei 2026 – 7u45 CET – Agfa-Gevaert besprak vandaag de resultaten van het eerste kwartaal van 2026.
"De prestaties in het eerste kwartaal van 2026 onderstrepen de veerkracht en flexibiliteit van Agfa-Gevaert. Hoewel de hoge zilverprijzen voor uitdagingen op het gebied van werkkapitaal zorgden, heeft ons vermogen om deze kosten door te berekenen aan klanten – in combinatie met de versnelling van onze besparingsprogramma’s – gezorgd voor een sterke stijging van de winstgevendheid. Digital Printing Solutions zette zijn opwaartse trend voort en de overgang van HealthCare IT naar cloudgebaseerde modellen verloopt volgens plan. We blijven ons richten op de uitvoering van onze strategie om duurzame groei en operationele efficiëntie te stimuleren." Pascal Juéry, President en CEO van de Agfa-Gevaert Groep.

Status herstructurering en reorganisatie

  • Aan het einde van het eerste kwartaal van 2026 werd een op jaarbasis berekende besparing van 57 miljoen euro gerealiseerd.
  • Sinds 1 januari 2026 heeft de Groep een nieuwe organisatiestructuur. Agfa opereert en rapporteert nu via drie business-segmenten:
    • HealthCare IT: blijft rapporteren als een afzonderlijk segment, geleid door Nathalie McCaughley
    • Industrial Solutions: wordt geleid door Vincent Wille en bestaat uit de volgende businesses:
      • Digital Printing Solutions – geleid door Vincent Wille
      • Green Hydrogen Solutions – geleid door Jorge Tomás
    • Imaging and Chemicals: onder leiding van Pascal Juéry, bestaande uit de volgende businesses:
      • Film and Chemicals (bestaande uit Medical Film, Specialty Film and Chemicals, Computed Radiography en CONOPS) – geleid door Gwendolien Fonck
      • Digital Radiology Solutions – geleid door François Verdeaux


in miljoen euro
Q1 2026
Q1 2025
evolutie (excl. wisselkoers)
OMZET   
HealthCare IT5157-10,6% (-4,9%)
Industrial Solutions4243-1,9% (2,7%)
Imaging and Chemicals1431421,0% (4,3%)
GROEP236242-2,3% (1,7%)
AANGEPASTE EBITDA (*)   
HealthCare IT2.85,0-43,9%
Industrial Solutions(0,3)(2,1) 
Imaging and Chemicals12,82,6400,0%
Unallocated(3,7)(3,4) 
GROEP 122466,4%

(*) Aangepaste EBIT/EBITDA met aftrek van aanpassingen en reorganisatiekosten reconcilieert naar ‘Winst uit bedrijfsactiviteiten’(EBIT)/EBITDA

Voor de definities van niet-IFRS financiële maatstaven (APM’s): zie pagina 9.
De financiële overzichtstabellen staan aan het einde van dit persbericht. Ze maken integraal deel uit van dit document.

Agfa-Gevaert Groep

in miljoen euroQ1 2026
Q1 2025
evolutie (excl. wisselkoers

Omzet236242-2,3% (1,7%)
Brutowinst (*)76742,7%
% van de omzet32,3%30,7% 
Aangepaste EBITDA (**)122466,4%
% van de omzet4,9%0,9% 
Aangepaste EBIT(**)3(7) 
% van de omzet1,3%-3,0% 
Nettoresultaat(12)(20) 

(*) Voor aanpassingen en reorganisatiekosten
(**) Aangepaste EBIT/EBITDA met aftrek van aanpassingen en reorganisatiekosten reconcilieert naar ‘Winst uit bedrijfsactiviteiten’(EBIT)/EBITDA

  • Zonder wisselkoerseffecten steeg de omzet van Agfa met 1,7%. Zoals verwacht heeft de succesvolle overgang van HealthCare IT naar cloudgebaseerde Enterprise Imaging een tijdelijk effect op de omzet en het resultaat van het segment. Binnen het segment Industrial Solutions noteerde de business Digital Printing Solutions een hogere omzet. Zoals verwacht ondervond Green Hydrogen Solutions de gevolgen van de marktvertraging. In het segment Imaging and Chemicals werden de volumedalingen voor filmproducten en voor Computed Radiography ruimschoots gecompenseerd door prijsstijgingen als gevolg van de stijging van de zilverprijs. Digital Radiology Solutions noteerde een omzetstijging (exclusief wisselkoerseffecten), tegen de achtergrond van een markt die weer aanknoopt met groei.
  • De brutowinstmarge van de Groep steeg van 30,7% van de omzet in het eerste kwartaal van 2025 naar 32,3%, vooral door besparingsprogramma’s en het vermogen om de zilverimpact aan klanten door te rekenen.
  • Door erg strikte kostcontrole daalden de bedrijfskosten aanzienlijk van 81 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2025 tot 73 miljoen euro.
  • Aangezien de effecten van de besparingsmaatregelen en het positieve effect van de zilvergerelateerde voordelen deels gecompenseerd werden door de volumedaling bij film, de zwakke markt voor Green Hydrogen Solutions en de gevolgen van de overstap naar de cloud bij HealthCare IT, is de aangepaste EBITDA van de Groep gestegen van 2 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2025 naar 12 miljoen euro.
  • De aanpassingen en reorganisatiekosten kwamen uit op een kost van 6 miljoen euro (2 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2025). De reorganisatiekosten hielden vooral verband met de transformatie van de onderneming.
  • De nettofinancieringskosten bedroegen min 7 miljoen euro, tegenover 6 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2025.
  • De belastingkosten resulteerden in een inkomst van 3 miljoen euro, tegenover een kost van 6 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2025.
  • De Agfa-Gevaert Groep boekte een nettoverlies van 12 miljoen euro, tegenover een nettoverlies van 20 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2025.

Balans en kasstroom

  • Het werkkapitaal verbeterde van 31,6% van de omzet in het eerste kwartaal van 2025 (358 miljoen euro) tot 29,6% van de omzet in het eerste kwartaal van 2026 (319 miljoen euro), ondanks een negatief effect van 41 miljoen euro van de hoge zilverprijs. Alle activiteiten konden hun werkkapitaalpositie aanzienlijk verbeteren. In absolute cijfers steeg het werkkapitaal van 285 miljoen euro in het vierde kwartaal van 2025 tot 319 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2026 onder invloed van de hoge zilverprijs en van de gewoonlijke seizoensgebonden voorraadopbouw in het eerste kwartaal.
  • De Groep noteerde in het eerste kwartaal van 2026 een negatieve vrije kasstroom van 42 miljoen euro, voornamelijk als gevolg van de zilvergerelateerde toename van het werkkapitaal, de aanzienlijke kasuitstroom in verband met de transformatie en de kasuitstroom voor pensioenen.
  • De netto financiële schuld (exclusief IFRS 16) evolueerde van 21 miljoen euro in het vierde kwartaal van 2025 naar 58 miljoen euro. De nettopensioenschuld evolueerde van 343 miljoen euro eind 2025 naar 337 miljoen euro. De totale schuld bedroeg 449 miljoen euro.
  • Aan het einde van het eerste kwartaal van 2026 was 129 miljoen euro opgenomen van de doorlopende kredietfaciliteit van 180 miljoen euro. De volgende convenanten gelden als onderdeel van de kredietfaciliteit:
    • Test toepasbaar voor het eerste kwartaal: De liquiditeitsruimteconvenant bedroeg aan het einde van het eerste kwartaal 120,8 miljoen euro (minimum 30 miljoen euro).
    • Ratio’s uitsluitend ter referentie – geen tests vereist voor eerste kwartaal 2026, worden getest aan het einde van de eerste jaarhelft en aan het einde van het jaar: De leverage ratio-convenant (nettoschuld/aangepaste EBITDA) bedroeg aan het einde van het eerste kwartaal 1,1 (maximum 3,0 na het tweede kwartaal en maximum 2,75 na het vierde kwartaal). De rentedekkingsratioconvenant (aangepaste EBITDA/rente-uitgaven) bedroeg 12,5 (minimum 5). De aangepaste EBITDA-convenant (aangepaste EBITDA exclusief IFRS 16 over de periode van de laatste 12 maanden - zie definities APM’s) bedroeg aan het einde van 2025 51,6 miljoen euro (minimum 30 miljoen euro).

Vooruitzichten

Deze vooruitzichten zijn gebaseerd op de huidige economische omstandigheden en de veronderstelling dat de zilverprijzen ongeveer op het huidige niveau zullen blijven.

Vooruitzichten voor 2026 per segment:

  • HealthCare IT: De eerste helft van 2026 zal naar verwachting zwakker zijn dan de sterke eerste helft van 2025. Voor het hele jaar wordt een lichte omzetgroei verwacht ten opzichte van 2025. De winstgevendheid zal naar verwachting op hetzelfde niveau liggen als vorig jaar als gevolg van investeringen in groei. De order intake over het hele jaar zal naar verwachting met een hoog eencijferig percentage groeien ten opzichte van vorig jaar.
  • Industrial Solutions: Hoewel Digital Printing Solutions een stijging van de omzet en winstgevendheid verwacht, zullen de omzet en winstgevendheid van het segment over het hele jaar 2026 naar verwachting lager uitvallen dan in 2025 als gevolg van de zwakke marktomstandigheden voor Green Hydrogen Solutions.
  • Imaging and Chemicals: In 2026 zal de omzet naar verwachting stijgen ten opzichte van 2025, waarbij hogere zilverprijzen de aanhoudende daling van het filmvolume zullen compenseren. In de eerste jaarhelft zal de winstgevendheid zal naar verwachting sterker zijn, ondersteund door de besparingsprogramma’s en zilvergerelateerde timingeffecten. Vervolgens wordt in de tweede jaarhelft een dalende winstgevendheid verwacht als gevolg van de seizoensgebonden lagere fabrieksproductie en een minder gunstige verkoopmix. Over het geheel genomen zal de winstgevendheid over het hele jaar naar verwachting hoger liggen dan in 2025.

In de resterende kwartalen van het jaar zal de vrije kasstroom naar verwachting verbeteren ten opzichte van die van het eerste kwartaal van 2026.
De vrije kasstroom over het volledige jaar 2026 zal naar verwachting negatiever uitvallen dan in 2025, als gevolg van de kasinstroom van vorig jaar in verband met AgfaPhoto (38 miljoen euro) en de hogere kasuitgaven over het volledige jaar 2026 in verband met de transformatie en de gestegen zilverprijzen.

HealthCare IT

in miljoen euroQ1 2026
Q1 2025
evolutie (excl. wisselkoers)

Omzet5157-10,6% (-4,9%)
Aangepaste EBITDA (*)2,85,0-43,9%
% van de omzet5,5%8,8% 
Aangepaste EBIT (*)0,53,2-85,3%
% van de omzet0,9%5,6% 

(*) Aangepaste EBIT/EBITDA met aftrek van aanpassingen en reorganisatiekosten reconcilieert naar ‘Winst uit bedrijfsactiviteiten’(EBIT)/EBITDA

  • Als gevolg van de overstap naar de cloud vertoont de order intake sterke schommelingen tussen de kwartalen. Hoewel de twaalf maanden lopende order intake met 10% daalde – van 186 miljoen euro vorig jaar naar 167 miljoen euro – steeg de 12 maanden lopende order intake voor cloudoplossingen wel ten opzichte van vorig jaar. Het aandeel van cloudtechnologie in de order intake blijft groeien en heeft nu een steeds grotere invloed op de winst- en verliesrekening. Voor het eerste kwartaal van 2026 vertegenwoordigt cloudtechnologie 12% van de order intake (eerste kwartaal 2025: 15%). Netto nieuwe klanten vertegenwoordigen 18% van de order intake in het eerste kwartaal van 2026. 67% van de order intake in het eerste kwartaal van 2026 had betrekking op projectcontracten en 33% op contracten met terugkerende inkomsten.
  • Zonder wisselkoerseffecten steeg de recurrente omzet met 5% (-1% met wisselkoerseffecten) en hij bedraagt nu 67% van de totale omzet van het eerste kwartaal van 2026. De daling van de totale omzet met 4,9% (zonder wisselkoerseffecten) ten opzichte van het eerste kwartaal van 2025 hield vooral verband met de aan de gang zijnde overgang naar cloudtechnologie.
  • Vooral door mixeffecten daalde de brutowinstmarge van HealthCare IT van 47,9% in het eerste kwartaal van 2025 naar 45,1%. De aangepaste EBITDA-marge evolueerde van 8,8% naar 5,5%.
  • Agfa HealthCare begon 2026 met een sterk momentum, dankzij de toenemende acceptatie van zijn cloudgebaseerde Enterprise Imaging-platform en een groeiend aantal succesvolle implementaties. Dit toont aan dat de onderneming op grote schaal consistent presteert en het versterkt haar leidende positie in een snel evoluerende markt voor beeldvormings-IT.
  • In de Verenigde Staten vertaalde dit momentum zich in het eerste kwartaal van 2026 in een golf van succesvolle implementaties van Enterprise Imaging bij grote geïntegreerde zorgnetwerken, academische instellingen, federale gezondheidszorgorganisaties en regionale zorgverleners. Deze implementaties onderstrepen het bewezen vermogen van Agfa HealthCare om complexe programma’s op grote schaal uit te voeren en tegelijkertijd in te spelen op de toenemende vraag naar uniforme, cloudgebaseerde beeldvormingsplatforms. Buiten de VS blijft Agfa HealthCare zijn wereldwijde aanwezigheid uitbreiden met impactvolle implementaties. In Spanje voltooide het Osakidetza-gezondheidsnetwerk een regiobrede uitrol, waarbij alle ziekenhuizen en zorgcentra in Baskenland werden geconsolideerd op één enkel, gecentraliseerd Enterprise Imaging-platform. In Saoedi-Arabië is trouwe klant Johns Hopkins Aramco Healthcare succesvol live gegaan, wat eens te meer aantoont dat Agfa HealthCare in staat is om bedrijfskritische oplossingen te leveren in diverse en veeleisende zorgomgevingen.
  • Agfa HealthCare is voor de Verenigde Staten in drie segmenten van Enterprise Imaging uitgeroepen tot Best in KLAS® 2026: PACS (kleine instellingen, <300.000 onderzoeken), Universal Viewer en VNA. Dit onderstreept het aanhoudende leiderschap van de onderneming en het vertrouwen dat zorginstellingen wereldwijd stellen in haar op de zorgverlener gericht oplossingen.

Industrial Solutions

in miljoen euroQ1 2026
Q1 2025
evolutie (excl. wisselkoers

Omzet4243-1,9% (2,7%)
Aangepaste EBITDA (*)(0,3)(2,1) 
% van de omzet-0,6%-4,9% 
Aangepaste EBIT (*)(4,2)(5,1) 
% van de omzet-10,0%-11,8% 

(*) Aangepaste EBIT/EBITDA met aftrek van aanpassingen en reorganisatiekosten reconcilieert naar ‘Winst uit bedrijfsactiviteiten’(EBIT)/EBITDA

Segmentprestaties

  • Zonder wisselkoerseffecten steeg de omzet van het segment Industrial Solutions met 2,7% (-1,9% inclusief wisselkoerseffecten) ten opzichte van het eerste kwartaal van 2025. De omzetstijging van 10% (zonder wisselkoerseffecten) die de Digital Printing Solutions business boekte, werd gedeeltelijk tenietgedaan door de marktvertraging bij Green Hydrogen Solutions.
  • De brutowinstmarge van het segment daalde van 39,3% van de omzet in het eerste kwartaal van 2025 naar 38,1% van de omzet, voornamelijk door ongunstige effecten van de verkoopmix. Deze effecten werden gedeeltelijk gecompenseerd door prijsmaatregelen en een strakke kostenbeheersing.
  • Dankzij een goede kostenbeheersing en een verbeterde efficiëntie is de aangepaste EBITDA-marge van het segment verbeterd tot -0,6% van de omzet.

Digital Printing Solutions

  • Zonder wisselkoerseffecten steeg de omzet van de business met 10% (5% inclusief wisselkoerseffecten) ten opzichte van vorig jaar. In lijn met de trend die zich tegen het einde van 2025 aftekende, bleef de markt voor sign & display zich stabiliseren. Agfa’s orderboek voor deze oplossingen groeit. In het eerste kwartaal lieten met name de grotere machines een sterke groei zien. De verkoop van inkt steeg met 3,5% ten opzichte van het eerste kwartaal van 2025.
  • In het eerste kwartaal is Agfa lid geworden van de Paperboard Packaging Council (PPC), de toonaangevende Noord-Amerikaanse non-profitorganisatie voor verwerkers van kartonnen verpakkingen en hun leveranciers. Dit lidmaatschap onderstreept Agfa’s betrokkenheid bij de wereldwijde verpakkingssector.
  • In mei introduceert Agfa tijdens de FESPA-beurs zijn hoogwaardige Jeti Bronco H3300 HS UV-LED-hybride inkjetprinter op de Europese markt.

Green Hydrogen Solutions

  • Zoals verwacht leidde de algemene zwakte van de markt in het eerste kwartaal van 2026 tot een omzetdaling van 48% voor Agfa’s ZIRFON-membranen voor de productie van groene waterstof met hernieuwbare energiebronnen. Het toenemende momentum in Azië compenseert nog niet de vertragingen in West-Europa, waar de wetgeving nog steeds te complex is en de implementatie van REDIII (Richtlijn hernieuwbare energie III) achterblijft. Begin 2026 bereikten verschillende grote projecten de definitieve investeringsbeslissing (FID) en begon het marktsentiment in Europa te verbeteren, wat veelbelovend is voor de komende jaren, maar nog niet tot uiting zal komen in de cijfers van dit jaar.
  • Een betere kostenbeheersing en een hogere productie-efficiëntie waren niet voldoende om de gevolgen van de volumedaling voor de winstgevendheid van de business te compenseren.
  • De toenemende aandacht voor Aziatische markten kwam tot uiting in Agfa’s aanwezigheid op belangrijke vakbeurzen in de regio, waaronder de India Energy Week 2026 en het China International Hydrogen Congress. Agfa onderstreepte hiermee zijn inzet om de snelle groei van groene waterstof wereldwijd te ondersteunen.

Imaging and Chemicals

in miljoen euroQ1 2026
Q1 2025
evolutie (excl. wisselkoers)

Omzet1431421,0% (4,3%)
Aangepaste EBITDA (*)12,82,6400,0%
% van de omzet8,9%1,8% 
Aangepaste EBIT (*)10,6(1,8) 
% van de omzet7,4%-1,3% 

(*) Aangepaste EBIT/EBITDA met aftrek van aanpassingen en reorganisatiekosten reconcilieert naar ‘Winst uit bedrijfsactiviteiten’(EBIT)/EBITDA

Segmentprestaties

  • De omzetdaling voor filmproducten en Computed Radiography werd ruimschoots gecompenseerd door prijsstijgingen als gevolg van de stijgende zilverprijzen. Daardoor steeg de omzet van het segment, exclusief wisselkoerseffecten, met 4,3% ten opzichte van het eerste kwartaal van 2025. Met name de markt voor medische film bleef krimpen, vooral in China. De divisie Digital Radiology Solutions kende een solide start van het jaar.
  • Onder invloed van de hoge zilverprijzen en van maatregelen om de kosten te beheersen en de bedrijfsvoering te stroomlijnen, is de winstgevendheid van het segment sterk verbeterd. De brutowinstmarge steeg van 21,0% van de omzet in het eerste kwartaal van 2025 naar 26,9%. De aangepaste EBITDA steeg van 2,6 naar 12,8 miljoen euro.

Digital Radiology Solutions

  • Deze business omvat Agfa’s oplossingen voor Direct Radiography (DR). Hij kende een solide start van 2026, met een omzetgroei van 1,4% in het eerste kwartaal (exclusief wisselkoerseffecten – min 4,2% inclusief wisselkoerseffecten) en een breed gedragen herstel van de order intake in alle regio’s, in een markt die weer begon te groeien. In Noord-Amerika worden gerichte maatregelen genomen om de prestaties voor de rest van het jaar te versterken. Agfa is momenteel bezig met het scherper stellen van de geografische focus van deze business en het stroomlijnen van de productaanbodstrategie om de uitvoering en winstgevendheid te versterken.
  • Recent werden contracten binnengehaald met toonaangevende zorginstellingen in de VS (Rush University Medical Center, Chicago, IL; AdventHealth), het Verenigd Koninkrijk (South Warwickshire University NHS Foundation Trust; Calderdale and Huddersfield NHS Foundation Trust), Italië (AORN San Giuseppe Moscati, Avellino) en Australië (Logan Hospital, Brisbane).

Film and Chemicals

  • Mede dankzij de hoge zilverprijzen noteerde Agfa een omzetgroei voor verschillende industriële filmproducten en chemicaliën. Zoals verwacht bleef de markt voor medische film krimpen, met name in China. Voor de activiteiten op het gebied van Computed Radiography werd een omzetdaling genoteerd, in lijn met de marktontwikkeling.
  • De winstgevendheid werd ondersteund door de hoge zilverprijzen, door prijsverhogingen in de markt en door de succesvolle uitvoering van de besparingsmaatregelen.

Conference call voor analisten en investeerders
Pascal Juéry, CEO van de Agfa-Gevaert Groep, en Fiona Lam, CFO, zullen de resultaten van eerste kwartaal van 2026 op dinsdag 12 mei om 9.30 uur CET presenteren aan analisten en investeerders. Deze presentatie kan na registratie live worden gevolgd via de website agfa.com en zal na afloop van het evenement op de website beschikbaar zijn.
Definities van niet-IFRS financiële maatstaven (APM’s)

  • Aangepaste EBIT: Het resultaat uit voortgezette bedrijfsactiviteiten voor aftrek van reorganisatiekosten en voor aftrek aanpassingen.
  • Aangepaste EBITDA: Het resultaat uit voortgezette bedrijfsactiviteiten voor afschrijvingen en voor aftrek van reorganisatiekosten en aanpassingen.
  • EBITDA: Het resultaat uit voortgezette bedrijfsactiviteiten voor afschrijvingen.
  • Brutowinst(marge): Brutowinst(marge) vóór reorganisatiekosten en aanpassingen.
  • Reorganisatiekosten: Kosten die verband houden met gedetailleerde en formele herstructureringsplannen die door het management zijn goedgekeurd. Zij omvatten kosten die worden opgenomen bij het boeken van een 'voorziening voor herstructurering', maar kunnen ook andere kosten omvatten die direct verband houden met een formeel herstructureringsplan (bijv. bijzondere waardeverminderingen op voorraden en bijzondere waardeverminderingsverliezen op vorderingen wanneer deze specifiek verband houden met/voortvloeien uit een herstructureringsbeslissing).
  • Aanpassingen: Opbrengsten en kosten met betrekking tot activiteiten of gebeurtenissen die niet indicatief zijn als voortvloeiend uit de normale, terugkerende bedrijfsactiviteiten en niet gerelateerd zijn aan een herstructureringsplan. Deze aanpassingen omvatten uitgaven gerelateerd aan belangrijke transformatieprogramma's, materiële wijzigingen in de waardering van activa of passiva gerelateerd aan niet-recurrente gebeurtenissen (zoals de verkoop van een gebouw), materiële winsten of verliezen gerelateerd aan niet-recurrente gebeurtenissen of transacties (bv. fusies en overnames) alsook belangrijke rechtszaken die geen deel uitmaken van de normale, terugkerende bedrijfsactiviteiten. Indien de activiteiten of gebeurtenissen niet direct betrekking hebben op een specifiek segment, maar wel op Agfa als Groep, worden de kosten niet toegewezen aan de te rapporteren segmenten.
  • Vrije kasstroom: De som van ‘Nettokasstromen uit / (gebruikt in) bedrijfsactiviteiten’ en ‘Netto kasstromen uit / (gebruikt in) investeringsactiviteiten exclusief de impact van ‘Overnames, na aftrek van verworven geldmiddelen’, ‘Ontvangen rente’ en de ‘Nettokasstromen uit / (gebruikt in) bedrijfs- en investeringsactiviteiten die verband houden met beëindigde activiteiten’
  • Aangepaste vrije kasstroom: Vrije kasstroom ‘Aangepast’/exclusief het effect van: de kasuitstroom voor pensioenen onder EBIT’, de ‘Kasuitstroom voor langetermijnontslagvergoedingen’ en de kasuitstroom voor ‘aanpassingen en reorganisatiekosten’.
  • Kasuitstroom voor pensioenen onder EBIT: De som van Kosten voor Toegezegdpensioenregelingen & Langetermijnontslagvergoedingen (zie ‘Geconsolideerde kasstroomoverzichten’) en de kasuitstroom voor Toegezegdpensioenregelingen & Langetermijnontslagvergoedingen die deel uitmaken van de ‘Uitgaande kasstroom voor personeelsbeloningen’ zoals weergegeven in de Geconsolideerde kasstroomoverzichten.
  • Aanpassingen en reorganisatie-gerelateerde inkomende en uitgaande kasstromen: Inkomende en uitgaande kasstromen die voortkomen uit inkomsten en uitgaven die ofwel in de huidige verslagperiode ofwel in voorgaande verslagperiodes zijn opgenomen in ‘Aanpassingen of ‘Reorganisatiekosten’.
  • Werkkapitaal: De som van Voorraden plus Handelsvorderingen plus Contractuele activa verbonden aan contracten met klanten minus Contractuele verplichtingen verbonden aan contracten met klanten en minus Handelsschulden.
  • Netto financiële schuld inclusief IFRS 16: de som van langlopende en kortlopende rentedragende verplichtingen aan banken inclusief langlopende en kortlopende leaseverplichtingen en exclusief pensioenschulden, inclusief negatieve banksaldi minus Geldmiddelen en kasequivalenten.
  • Netto financiële schuld exclusief IFRS 16: de som van langlopende en kortlopende rentedragende verplichtingen aan banken exclusief langlopende en kortlopende leaseverplichtingen en exclusief pensioenschulden, inclusief negatieve banksaldi minus Geldmiddelen en kasequivalenten.
  • Nettoschuld: de som van de netto financiële schuld inclusief IFRS 16 en de verplichtingen voor vergoedingen na uitdiensttreding en langetermijnontslagregelingen - netto balanspositie.
  • Convenant liquiditeitsruimte: geldmiddelen en kasequivalenten plus ruimte onder de faciliteiten.
  • Leverage ratio convenant: Netto financiële schuld exclusief IFRS 16 en exclusief pensioenschulden/aangepaste EBITDA exclusief IFRS 16 over de periode van de laatste 12 maanden.
  • Rentedekkingsratioconvenant: Aangepaste EBITDA exclusief IFRS 16 over de periode van de laatste 12 maanden/Netto rente-uitgaven excusief IFRS 16 over de periode van de laatste 12 maanden.
  • Convenant aangepaste EBITDA: Aangepaste EBITDA exclusief IFRS 16 over de periode van de laatste 12 maanden.
  • Order intake: De financiële waarde van alle nieuwe bestellingen aanvaard door Agfa HealthCare IT tijdens de periode, inclusief licenties, implementatiediensten, hardware en/of cloudcomputing, maar exclusief Support-/Softwareonderhoudsovereenkomsten.
  • Support-/Softwareonderhoudsovereenkomsten (Support/Software Maintenance Agreements - SMA): Servicecontracten die Agfa HealthCare IT Perpetual License-klanten recht geven op software-updates en patches, alsook op service en ondersteuning. Order intake wordt niet geregistreerd voor SMA-contracten.
  • Order intake netto nieuwe klanten: Order intake geaccepteerd van klanten die voordien geen Agfa HealthCare IT-software gebruikten. Meestal vervangt de klant bij een dergelijke bestelling een systeem van een concurrent door een systeem van Agfa HealthCare IT.
  • Cloud order intake: Order intake aanvaard voor implementaties van Agfa HealthCare IT's oplossing op een Cloud Computing-infrastructuur in plaats van de traditionele implementatie op specifieke hardware bij de klant.
  • Order intake contracten met terugkerende inkomsten: Order intake voor diensten met een terugkerend transactiemodel (geleidelijke omzeterkenning in plaats van eenmalig). Voorbeelden zijn: Licentie-abonnementen, Managed Services, Cloud computing-diensten, SaaS-contracten).
  • Project order intake: Order Intake voor goederen en diensten die op één moment geleverd worden en omzet die op één moment wordt opgenomen. Voorbeelden zijn: Langlopende licenties, Implementatiediensten, Hardware.

Voor meer informatie:
Viviane Dictus
Director Corporate Communication
Septestraat 27
2640 Mortsel - Belgium
T +32 (0) 3 444 7124
E viviane.dictus@agfa.com

Het volledige persbericht en de financiële informatie zijn tevens beschikbaar op de website van de onderneming: www.agfa.com.

Geconsolideerde winst- en verliesrekening (in miljoen euro)

Niet-geauditeerde, geconsolideerde cijfers volgens de boekhoudkundige regels van IFRS



Voortgezette activiteiten
Q1 2026


Q1 2025
Opbrengsten236242
Kostprijs van verkopen(160)(168)
Brutowinst7674
Verkoopkosten(33)(38)
Algemene beheerskosten(29)(31)
Kosten van onderzoek en ontwikkeling(17)(19)
Waardeverminderingsverliezen op handels- en andere vorderingen, inclusief contractuele activa verbonden aan contracten met klanten-(1)
Overige bedrijfsopbrengsten712
Overige bedrijfskosten(8)(6)
Resultaat uit bedrijfsactiviteiten (3)(9)
Financieringsbaten/(-kosten) - netto(1)(1)
Financieringsbaten-2
Financieringskosten(2)(3)
Overige financieringsbaten/(kosten) - netto(6)(5)
Overige financieringsbaten--
Overige financieringskosten(6)(5)
Nettofinancieringslasten (7)(6)
Aandeel van de Groep in het nettoresultaat van
geassocieerde deelnemingen - na winstbelastingen
--
Winst (verlies) voor belastingen(11)(15)
Winstbelastingen3(6)
Winst (verlies) uit voortgezette activiteiten(8)(21)
Winst (verlies) uit beëindigde activiteiten, voor belastingen(5)1
Winst (verlies) over de verslagperiode(12)(20)
Winst (verlies) toewijsbaar aan:  
Aandeelhouders van de Onderneming(12)(20)
Minderheidsbelangen--
   
Winst uit bedrijfsactiviteiten(3)(9)
Aanpassingen en reorganisatiekosten(6)(2)
Aangepaste EBIT3(7)
   
Gewone winst (verlies) per aandeel Groep (€) – voortgezette activiteiten(0,05)(0,13)
Gewone winst (verlies) per aandeel Groep (€) – beëindigde activiteiten(0,03)(0,00)
Gewone winst (verlies) per aandeel Group (€) – totaal(0,08)(0,13)


Geconsolideerd overzicht van gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten voor het kwartaal eindigend in maart 2025/maart 2026 (in miljoen euro)

Niet-geauditeerde, geconsolideerde cijfers volgens de boekhoudkundige regels van IFRS

 Q1 2026
Q1 2025

Winst (verlies) van de periode (12)(20)
Winst (verlies) van de periode uit voortgezette bedrijfsactiviteiten(8)(21)
Winst (verlies) van de periode uit beëindigde bedrijfsactiviteiten, na winstbelasting(5)1
Niet-gerealiseerde resultaten, na winstbelasting  
Niet-gerealiseerde resultaten die geherklasseerd zijn naar de winst- en verliesrekening of in een volgende periode kunnen geherklasseerd worden naar de winst- en verliesrekening:  
Valutakoersverschillen:4(12)
Valutakoersverschillen voor buitenlandse activiteiten4(12)
Valutakoersverschillen geherklasseerd naar de winst-en verliesrekening ten gevolge van de afstoting van een buitenlandse activiteit--
Kasstroomafdekkingen: (2)1
Effectief deel van veranderingen in de reële waarde van kasstroomafdekkingen-1
     Nettoverandering in de reële waarde van kasstroomafdekkingen die is overgeboekt naar de winst- en verliesrekening(1)-
Verandering in de reële waarde die is overgeboekt naar de initiële boekwaarde
van het ingedekte actief
--
Winstbelastingen--
Niet-gerealiseerde resultaten die niet geherklasseerd worden naar de winst- en verliesrekening:--
Investering gewaardeerd aan reële waarde via niet-gerealiseerde resultaten
– veranderingen in reële waarde
--
Herwaardering van de nettoverplichting uit hoofde van toegezegdpensioenregelingen geboekt in het eigen vermogen--
Winstbelastingen op de herwaardering van de nettoverplichting uit hoofde van toegezegdpensioenregelingen--
Niet-gerealiseerde resultaten over de periode, na winstbelasting2(11)
Niet-gerealiseerde resultaten over de periode uit voortgezette activiteiten:2(11)
Niet-gerealiseerde resultaten over de periode uit beëindigde activiteiten:--
   
Totaal van gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten toewijsbaar aan(11)(31)
Aandeelhouders van de Onderneming(11)(31)
      Minderheidsbelangen--
Totaal van gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten uit voortgezette bedrijfsactiviteiten toewijsbaar aan(6)(31)
Aandeelhouders van de Onderneming(6)(31)
      Minderheidsbelangen--
Totaal van gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten uit beëindigde bedrijfsactiviteiten toewijsbaar aan(5)1
Aandeelhouders van de Onderneming(5)1
      Minderheidsbelangen--

Geconsolideerde balansen (in miljoen euro)

Niet-geauditeerde, geconsolideerde cijfers volgens de boekhoudkundige regels van IFRS

 31/03/2026

31/12/2025

Vaste activa549 557
Goodwill204203
Immateriële activa3835
Materiële vaste activa8585
‘Recht-op-gebruik’-activa4548
Overige financiële activa33
Activa in verband met vergoedingen na uitdiensttreding7171
Handelsvorderingen33
Overige belastingsvorderingen33
Vorderingen uit leaseovereenkomsten3040
Overige activa-1
Uitgestelde belastingsvorderingen6866
Vlottende activa726 719
Voorraden330254
Handelsvorderingen143169
Contractuele activa verbonden aan contracten met klanten6773
Actuele vorderingen uit winstbelastingen4244
Overige belastingsvorderingen1416
Vorderingen uit leaseovereenkomsten1323
Overige vorderingen625
Overige vlottende activa1715
Derivaten11
Geldmiddelen en kasequivalenten8491
Vaste activa aangehouden voor verkoop88
TOTAAL ACTIVA1.275 1.276


 31/03/2026

31/12/2025

Eigen vermogen246 256
Eigen vermogen toewijsbaar aan aandeelhouders van de onderneming244 254
Maatschappelijk kapitaal2626
Uitgiftepremies162162
Ingehouden winsten979991
Overige reserves(3)(1)
Valutakoersverschillen(41)(45)
Saldo van de herwaardering van de nettoverplichting uit hoofde van toegezegdpensioenregelingen geboekt in het eigen vermogen(879)(879)
Toewijsbaar aan minderheidsbelangen22
Langlopende verplichtingen 640 617
Verplichtingen wegens vergoedingen na uitdiensttreding408414
Overige personeelsbeloningen33
Rentedragende verplichtingen184152
Voorzieningen2828
Uitgestelde belastingverplichtingen15
Handelsschulden11
Contractuele verplichtingen verbonden aan contracten met klanten-1
Overige langlopende verplichtingen1314
Kortlopende verplichtingen390 403
Rentedragende verplichtingen1217
Voorzieningen4654
Handelsschulden111109
Contractuele verplichtingen verbonden aan contracten met klanten112103
Actuele verplichtingen uit winstbelastingen2222
Overige belastingverplichtingen1424
Overige te betalen posten55
Personeelsbeloningen6567
Overige kortlopende verplichtingen22
Derivaten2-
TOTAAL EIGEN VERMOGEN EN VERPLICHTINGEN1.275 1.276

Geconsolideerd overzicht van nettoschuld (in miljoen euro)
Niet-geauditeerde, geconsolideerde cijfers volgens de boekhoudkundige regels van IFRS

 31/03/202631/12/2025
Netto financiële schuld (excl IFRS16 en excl. pensioenschulden)5821
Leaseschulden5458
Netto financiële schuld11278
Verplichtingen wegens vergoedingen na uitdiensttreding – netto balanspositie337343
Nettoschuld 449422


Geconsolideerde kasstroomoverzichten (in miljoen euro)
Niet-geauditeerde, geconsolideerde cijfers volgens de boekhoudkundige regels van IFRS
De Groep heeft ervoor gekozen om een kasstroomoverzicht te presenteren dat alle kasstromen omvat, inclusief zowel voortgezette als beëindigde bedrijfsactiviteiten.

 Q1 2026

Q1 2025
Winst (verlies) over de periode(12)(22)
Winstbelastingen(3)8
Nettofinancieringskosten76
Bedrijfsresultaat(8) (9)
   
Afschrijvingen55
Afschrijvingen op ‘recht-op-gebruik’-activa44
   
Valutakoersverschillen en reële waardeveranderingen van derivaten-(1)
Vrijval van resultaten uit de afdekkingsreserve(1)-
Overheids- en andere subsidies(1)-
Resultaat uit de afstoting van beëindigde bedrijfsactiviteiten5-
Kosten voor verplichtingen wegens vergoedingen na uitdiensttreding en ontslagvergoedingen33
Opbouw van personeelsverplichtingen1416
Afwaarderingen/terugname op voorraden43
Waardeverminderingsverliezen/terugname op vorderingen-1
Wijzigingen in voorzieningen, excl. herstructurering (opbouw/terugname)(1)-
Wijzigingen in voorzieningen voor herstructurering (opbouw/terugname)2-
Bedrijfskasstroom voor wijzigingen in het werkkapitaal26 22
   
Wijziging in de voorraden(79)(56)
Wijziging in de handelsvorderingen2819
Wijziging in de contractuele activa verbonden aan contracten met klanten62
Wijziging in de werkkapitaalactiva (46)(34)
Wijziging in de handelsschulden-(2)
Wijziging in de contractuele verplichtingen verbonden aan contracten met klanten88
Wijziging in de werkkapitaalverplichtingen86
Wijziging in het werkkapitaal(38) (28)


 Q1 2026

Q1 2025
Uitgaande kasstroom voor personeelsbeloningen(29)(16)
Uitgaande kasstroom voor voorzieningen(11)(3)
Veranderingen in de leaseportfolio208
Veranderingen in ander werkkapitaal(9)(7)
Ontvangen kasstromen uit derivaten ter indekking van operationele activiteiten1-
   
Kasstromen gebruikt in bedrijfsactiviteiten(40)(23)
   
Betaalde belastingen35
Nettokasstromen uit bedrijfsactiviteiten(38)(18)
waarvan met betrekking tot beëindigde activiteiten(1)-
   
Investeringsuitgaven(6)(9)
Ontvangsten uit de verkoop van immateriële activa en materiële vaste activa--
Ontvangsten uit de verkoop van beëindigde activiteiten, na winstbelastingen13-
Ontvangen rente12
   
Nettokasstromen uit investeringsactiviteiten8 (6)
waarvan met betrekking tot beëindigde activiteiten13-
   
Betaalde rente(2)(3)
Ontvangsten uit leningen3032
Terugbetalingen van leningen--
Betaling van leaseschulden(5)(5)
Ontvangsten uit/betalingen van derivaten(1)-
Andere financieringsinkomsten / (-kosten) ontvangen/betaald--
   
Nettokasstromen uit / (gebruikt in) financieringsactiviteiten2323
   
Nettowijziging in geldmiddelen en kasequivalenten(7)(1)
   
Geldmiddelen en kasequivalenten bij het begin van de periode9168
Nettowijziging in geldmiddelen en kasequivalenten(7)(1)
Impact van valutakoersverschillen1(3)
Geldmiddelen en kasequivalenten aan het einde van de periode8464

Geconsolideerd mutatieoverzicht van het Eigen Vermogen (in miljoen euro)
Niet-geauditeerde, geconsolideerde cijfers volgens de boekhoudkundige regels van IFRS



in miljoen euro
Maatschappelijk kapitaalUitgiftepremieIngehouden winstenEigen aandelenReële waarde reserveAfdekkingsreserveHerwaardering van de nettoverplichting uit hoofde van toegezegdpensioen-regelingenValutakoersverschillenTOTAALTOEWIJSBAAR AAN MINDERHEIDSBELANGENTOTAAL EIGEN VERMOGEN
Balans op 1 januari 2025187210852-(2)-(906)(18)3232324
Gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten over de periode           
Winst (verlies) over de periode--(20)-----(20)-(20)
Niet-gerealiseerde resultaten na winstbelastingen-----1-(12)(11)-(11)
Totaal van gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten over de periode--(20)--1-(12)(31)-(31)
            
Transacties met aandeelhouders, rechtstreeks verwerkt in het eigen vermogen           
Dividenden-----------
Incorporatie van verliezen in kapitaal(161)-161--------
Totaal van transacties met aandeelhouders, rechtstreeks verwerkt in het eigen vermogen(161)-161--------
Balans op 31 maart 202526210993-(3)1(906)(30)2922294
            
Balans op 1 januari 202626162991-(3)2(879)(45)2542256
            
Gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten over de periode           
Winst (verlies) over de periode--(12)-----(12)-(12)
Niet-gerealiseerde resultaten na winstbelastingen-----(2)-42-2
Totaal van gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten over de periode--(12)--(2)-4(10)-(10)
            
Balans op 31 maart 202626162979-(3)-(879)(41)2442246

Afstemming van niet-IFRS-informatie (in miljoen euro)

(Aangepaste) Vrije Kasstromen

 Q1 2026


Q1 2025
Aangepaste EBITDA122
Werkkapitaal - netto(33)(23)
CAPEX(6)(9)
Voorzieningen & andere613
Belastingen35
Aangepaste Vrije Kasstromen(18)(12)
Pensioenen (onder EBIT) & Langetermijnontslagvergoedingen(10)(9)
Kasuitgaven betreffende aanpassingen en reorganisatiekosten(14)(5)
Vrije Kasstromen(42)(27)
   
Aanpassingen voor:  
Betaling van leaseschulden(5)(5)
Ontvangsten uit leningen3032
Terugbetalingen van leningen--
Overnames, na aftrek verworven geldmiddelen--
Overnames van geassocieerde deelnemingen--
Ontvangen rente12
Betaalde rente(2)(3)
Ontvangsten uit/betalingen van derivaten--
Overige financiële stromen(1)-
Totaal aanpassingen2326
Kasstromen uit voortgezette activiteiten(19)(1)
   
Nettokasstromen van/(gebruikt in) bedrijfsactiviteiten verbonden aan beëindigde activiteiten(1)-
Nettokasstromen van/(gebruikt in) investeringsactiviteiten verbonden aan beëindigde activiteiten13-
Kasstromen uit beëindigde activiteiten12-
   
Nettowijziging in geldmiddelen en kasequivalenten(7)(1)

Afstemming van niet-IFRS-informatie (in miljoen euro)

Aangepaste EBIT

 Q1 2026


Q1 2025
Segment Aangepaste EBIT6,8(3,7)
Aangepaste EBIT uit bedrijfsactiviteiten die niet zijn toegewezen aan een te rapporteren segment: voornamelijk gerelateerd aan 'Corporate Services'.(3,7)(3,4)
   
Aangepaste EBIT3,1(7,1)
   
Reorganisatiekosten(3,0)(0,5)
Aanpassingen(3,4)(1,6)
   
Resultaten uit bedrijfsactiviteiten(3,3)(9,2)

Werkkapitaal

 31/03/2026


31/12/2025
Voorraden330254
Langlopende handelsvorderingen33
Kortlopende handelsvorderingen143169
Contractuele activa6773
Langlopende handelsschulden(1)(1)
Lopende handelsschulden(111)(109)
Contractuele verplichtingen(113)(104)
Werkkapitaal319285

Afstemming van niet-IFRS-informatie (in miljoen euro)

Netto financiële schuld inclusief IFRS 16

 31/03/202631/12/2025
Langlopende rentedragende verplichtingen184152
Kortlopende rentedragende verplichtingen1217
Geldmiddelen en kasequivalenten(84)(91)
Netto financiële schuld inclusief leaseverplichtingen11278

Netto financiële schuld exclusief IFRS 16

 31/03/2026


31/12/2025
Langlopende rentedragende verplichtingen184152
Langlopende leaseverplichtingen vervat in Langlopende rentedragende verplichtingen(43)(41)
Kortlopende rentedragende verplichtingen1217
Kortlopende leaseverplichtingen vervat in Kortlopende rentedragende verplichtingen(12)(17)
Geldmiddelen en kasequivalenten(84)(91)
Netto financiële schuld exclusief leaseverplichtingen5821

Evolutie netto financiële schuld exclusief leaseverplichtingen – gerelateerd aan kasstromen (in miljoen euro)

 31/03/202631/12/2025
Nettowijziging in geldmiddelen en kasequivalenten(7)27
Omvattende:  
Ontvangsten uit leningen (-)(30)(57)
Terugbetaling van leningen (+)-52
Nettokasstromen(37)21
   
Netto financiële schuld exclusief leaseverplichtingen bij het begin van het boekjaar2137
Kasstromen(37)21
Impact van valutakoersverschillen-(5)
   
Netto financiële schuld exclusief leaseverplichtingen op het einde van de rapporteringsperiode5821


Bijlage


Agfa Gevaert in het nieuws

Mijn selecties