Bijna 1 op de 2 mensen met incontinentie ervaart huidirritatie, blijkt uit onderzoek van Ontex
Naar aanleiding van World Skin Health Day (8 juli) benadrukt Ontex de groeiende klinische en consumentenfocus op huidbescherming
Aalst, België, 7 juli 2026 — Huidirritatie is wijdverspreid, maar vaak onderbelicht bij mensen die producten voor persoonlijke hygiëne gebruiken. Onderzoek van Ontex toont dat bijna één op de twee mensen met incontinentie dermatitis of huidirritatie ervaart. Klinische studies tonen aan dat tot één op de vijf incontinentiepatiënten huidbeschadiging ontwikkelt in zorgomgevingen. Dit onderstreept de grootte van de uitdaging voor zowel gebruikers als zorgverleners.
“Ongeveer 80% van de zorgverleners is niet getraind in het herkennen van dermatitis. Opleiding en beter productontwerp zijn cruciaal om complicaties te voorkomen,” zegt dr. Maria Panourgia, geriater aan het Milton Keynes University Hospital (VK).
In volwassenenzorg gaat productprestatie niet langer alleen over absorptie. De focus verschuift naar het droog houden van de huid. Ook bescherming van de huidbarrière en het voorkomen van irritatie op langere termijn winnen aan belang. Zeker bij een ouder wordende en kwetsbare huid.
Het recent gelanceerde Sensitive-assortiment van Ontex weerspiegelt deze evolutie. De producten combineren snelle absorptie, tot 2,5 keer sneller dan eerdere ontwerpen, met hypoallergene materialen. Ze bevatten ook een huidgerichte toplaag met ingrediënten zoals zinkoxide. Die helpt irritatie voorkomen.
Dezelfde verschuiving zien we bij verzorgingsproducten voor vrouwen. Ontex-consumentenonderzoek en externe marktdata tonen dat de vraag evolueert. Gebruikers kiezen vaker voor pH-gebalanceerde en microbiome-vriendelijke producten. Ook “zacht voor de huid” wordt belangrijker. Dat komt doordat gebruikers meer aandacht hebben voor comfort en huidgevoeligheid.
Annick De Poorter, Chief Innovation and Sustainability Officer, bevestigt: “Voor Ontex is de richting duidelijk. Huidgezondheid maakt deel uit van productprestatie. We ontwikkelen producten die de huid beschermen. En we maken dat niveau van zorg toegankelijk in het dagelijks leven.”
Bronnen: Ontex–Dynata Skin Integrity Research (2024–2025, n>2.500); Kayser et al., Journal of Wound, Ostomy and Continence Nursing (2019); Negera et al.; Ipsos Feminine Care 2024.
Beeldmateriaal is beschikbaar in het Media download center.
Contact
| Media | Catherine Weyne | +32 53 333 622 | corporate.communications@ontexglobal.com |
| Investeerders | Geoffroy Raskin | +32 53 333 730 | investor.relations@ontexglobal.com |
Over Ontex
Ontex is een toonaangevende internationale ontwikkelaar en producent van producten in babyverzorging, dameshygiëne en volwassenenzorg, zowel voor retailers als voor de gezondheidszorg voornamelijk in Europa en Noord-Amerika. Ontex stelt wereldwijd zo'n 5.000 mensen tewerk met fabrieken en kantoren in 12 landen, en de innovatieve producten worden verdeeld in ongeveer 100 landen. Ontex heeft zijn hoofdkantoor in Aalst, België en staat genoteerd op Euronext Brussel waar het deel uitmaakt van de Bel Mid® index. Om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws, ga naar ontex.com of volg Ontex op LinkedIn.
ONTEX Group NV
Korte Keppestraat 21 – 9320 Erembodegem (Aalst) – Belgium 0550.880.915 RPR Ghent – Division Dendermonde
Bijlage